Plánujete k nám cestu a potřebujete ji zdůvodnit kvůli aktuálnímu vládnímu nařízení? Stáhněte si vzorové dokumenty pro cestu mimo okres či čestné prohlášení.

Informace pro pacienty a lékaře


Kontaktujte prosím co nejdříve naší ordinaci, abychom mohli kroužek dolepit a léčba tak postupovala správně. Uvolněný kroužek poraňuje okolní dáseň, ulpívají pod ním zbytky jídla a zanícená dáseň zbytečně bolí. Pokud jste ve fázi nošení elastických tahů, nepůsobí tyto správným způsobem, pokud kroužek nedrží pevně na zubu.

Celý článek


Kontaktujte prosím co nejdříve naší ordinaci, abychom mohli zámeček dolepit a Vaše léčba se tak zbytečně neprodlužovala nežádoucím pohybem volného zubu. Odložení dolepení až na další kontrolu může léčbu o několik měsíců zbytečně prodloužit. K odlepení většinou dojde při neopatrném kousnutí do tvrdé potraviny, jejichž konzumace není v době léčby příliš vhodná, popřípadě je lze požívat se zvýšenou opatrností. Jedná se především o ořechy, tvrdé bonbóny, led, popkorn, velké kusy mrkve, jablek a ovoce s peckou. Jablka, mrkev a podobné ovoce a zeleninu je dobré nakrájet na malé kousky, případně nastrouhat.